GROUP PLC
E ULUSLARARASI FUAR TANITIM HİZMETLERİ A.Ş.
Anasayfa  |  Hakkımızda  |  İletişim   |  English
Tarih: 03 - 07 Nisan 2013 / Yer: İstanbul Fuar Merkezi / CNR Expo Yeşilköy / İstanbul – Türkiye / Ziyaret Saatleri : 03 - 06 Nisan, 10:30 - 19:30 , 07 Nisan 10:30-18:30
 
 
 
  
Dünyanın en büyük 3. Kırtasiye Fuarı, Kırtasiye & Ofis 2013 sektör markalarını dünya alıcıları ile buluşturdu
Her yıl kırtasiye, kağıt, okul ve ofis ürünleri sektörlerindeki tüm yeniliklerin, gelişmelerin ve fırsatların takip edildiği bir buluşma noktası olan Uluslararası İstanbul Kırtasiye, Kağıt, Okul ve Ofis Ürünleri Fuarı, 19. kez İstanbul Fuar Merkezi’nde Kırtasiye sektörü ile ilgili tüm tarafları bir araya getirdi. 3-7 Nisan arasında ziyarete açık kalan fuar, 200’ün üzerinde firma, 20.000’e yakın uluslararası profesyonel ziyaretçi ve yaklaşık 30.000 m2 alan ile alımların gerçekleştiği uluslararası nitelikteki tek buluşma platformu oldu.
ITE Group Plc. Türkiye Ofisi EUF A.Ş. ( E Uluslararası Fuar Tanıtım Hizmetleri A.Ş.) tarafından; TÜKİD (Tüm Kırtasiyeciler Derneği)’in desteği ile düzenlenen Kırtasiye & Ofis 2013, sektörün ve bölgenin en önemli buluşması olarak anıldı.
Uluslararası İstanbul Kırtasiye, Kağıt, Okul ve Ofis Ürünleri Fuarı; Hürriyet Gazetesi Yayın Danışmanı Doğan Hızlan, Sanatçı Zeki Alasya, TÜKİD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Helvacıoğlu, İstanbul Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tever ve E Uluslararası Fuar Tanıtım Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri Burcu Başer ve Tuğber Yaşa’nın katılımlarıyla 19. kez kapılarını açtı. Fuarın açılışlında konuşan Hürriyet Gazetesi Yayın Danışmanı Doğan Hızlan, fuarın önemli bir işlevi olduğunu kırtasiye ürünlerinin, markalarının ve yeniliklerin bir arada takip edilen bir mekân olduğunu belirtti. Tüm Kırtasiyeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Helvacıoğlu ise ekolojik , uluslararası sağlık standartlarına sahip kalemden deftere, çantadan cetvele ürünlerin tüm kırtasiye sektörünün en önem verdiği hususların arasında başı çektiğini ve artık Türkiye’nin kırtasiye sektöründe sadece ithalatçı kimliğinin olmadığını, ihracatçı kimliğimizin de dünyada tanındığını belirtti.  Yine açılışta konuşan İstanbul Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tever, Kırtasiye sektörünün ihracatı için çalıştıklarına değinerek Kırtasiye Fuarı süresince 24 farklı ülkeden, 49 firma ve 100’ün üzerinde profesyonel alıcıya destek verdiklerini belirtti.
Kırtasiye Fuarı içinde gördüğümüz kalem, kağıt, elişi gibi vazgeçilmezlerin yanısıra fuarda el yapımı ahşap oyuncaklar, çeşitli sanat ürünleri ve sanat etkinlikleri dikkat çekti. Ünlü ressamlar, fuar alanında yağlı, akrilik ve sulu boyalar ile resim aktiviteleri, Hollanda ve İtalya’dan gelen sanatçılarla hamur aktiviteleri ziyaretçilerden büyük beğeni topladı. Kırtasiye ürünleri ile paralellik taşıyan oyuncak sektörünün önemli temsilcileri de ekolojik tahta oyuncaklarını sergiledi. El yapımı tahta oyuncak aktiviteleri, ellere zarar vermeyen çocuk makineleri de fuarın diğer ilgi çeken aktivitelerinden oldu.  Ayrıca İSMEK ile yürütülen çalışmalar sonucunda önemli sanat dallarımız ebru ve kitre bebek gibi dallardan temsillerle fuar daha da renk kazandı.
Uluslararası profesyonel ziyaretçi bağlamında önemli bir artışın gözlemlendiği fuarda özellikle yakın komşu ülkeler, Yunanistan, Doğu Avrupa’dan profesyonel ziyaretçiler fuarı ziyaret etti. Ziyaretçinin niteliği ve alıma yönelik olmaları da katılımcıların ihracat bağlantılarını genişletmelerinde önemli bir pay elde etmelerini sağladı. En çok ziyaret Bulgaristan, Yunanistan, Sırbistan, Irak, Makedonya, Azerbaycan, Libya, Romanya, İran ve Lübnan’dan gerçekleşti.
Kırtasiye & Ofis Fuarı, yurtdışından olduğu kadar yurtiçinden de onbinlerce sektör profesyoneline ev sahipliği yaptı. İstanbul’un yanı sıra Türkiye’nin değişik il ve ilçelerinden fuara akın eden sektör profesyonelleri fuardan umutlu ayrıldı. İzmir, Antalya, Konya, Eskişehir, Bursa, Trabzon, Aydın, Antakya, Kocaeli, Isparta, Balıkesir, Çanakkale, Kayseri’den toplu ve bireysel ziyaretler gerçekleşti. Bununla birlikte yerel zincirlerin de fuara ilgisi büyük oldu. Başta Bim Marketler Zinciri olmak üzere pek çok market zincirinin temsilcileri fuarı ziyaret ederek iş anlaşmalarını yerinde gerçekleştirdiler.
4. Holde oluşturulan “Stok Piyasası” ile Türkiye’de bir ilke imza atıldı. Katılımcı firmalar ellerindeki stok fazlası ürünleri alıcılar ile buluşturabildi. Ziyaretçiler, çok uygun fiyatlarla  spot ürünlerini yerinde görme ve değerlendirme fırsatına sahip oldu.


TALEPLER

OTEL REZERVASYONUNUZU YAPTIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

      MEDYA ANA SPONSORU

KATALOG SPONSORU

KAYIT ALANI SPONSORU